Çobanlar Torbalı’da Çağlar başkan için toplandı

Torbalı’da İlçe Tarım Müdürlüğü önünde toplanan çobanlar, Çağlar başkana tam destek dedi…

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkan Adayı Çağlar Aran, burada bulunan çobanlara ve koyun keçi yetiştiricilerine hitaben bir açıklama yaptı.

Çağlar aran basın açıklamasında sözlerine; “Buraya Bergama, Kemalpaşa, Kınık, Selçuk, Tire, Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Beydağ ilçelerimizden gelen çoban kardeşlerimizin sesi olmak için İzmir ili koyun keçi birliğine başkan adayı oldum. Sonuna kadar yanınızda olabilmek için başkan adayı oldum. Kararları kapalı kapılar ardında almamak için başkan adayı oldum. Seçim sandığını 9 bin üyesi olan birliğin 120 kişi ile seçime gitmemesi için aday oldum” diyerek başladı.

9 BİN ÜYEMİZ VAR 120 KİŞİ İLE SEÇİM OLMAZ

Buradan mevcut yönetime sesleniyorum, 9 bin üyesi olan bir birliğin 120 kişi ile seçim yapması mümkün değildir. Buradan onlara sesleniyorum hem de sesimi yükselterek sesleniyorum, yılmadan geri adım atmadan burada birliğimiz ve benim için Bergama, Tire, Ödemiş, Beydağ ‘dan gelen, evlerine aidat parası yüzünden haciz gönderdiğiniz üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğim ve sizlere söz veriyorum” dedi.

ÇOBANLAR SLOGAN ATTI

Başkan adayı Çağlar Aran’ın konuşması alana toplanan çobanlar ve koyun keçi işletmeleri sahipleri tarafından defalarca kez sloganla kesildi. Başkan adayı sevgi seli ve gördüğü manzara karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

Haber: Çağrı Yördem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir