İstanbul-İzmir otoyolu 17 saattir kapalı. Yüzlerce insan açlık ve soğukla boğuşuyor

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul-İzmir otoyolunun 17 saattir kapalı olduğunu belirterek, “Araçların yakıtları bitiyor. Yüzlerce insan açlık ve soğukla boğuşuyor” dedi…

İstanbul-İzmir otoyolunun 17 saattir kapalı olduğunu belirten CHP’li Sarıbal, mahsur kalan yurttaşlara değinerek, “Araçların yakıtları bitiyor. Yüzlerce insan açlık ve soğukla boğuşuyor” ifadelerini kullandı.

Sarıbal, İstanbul-İzmir otoyolunun 17 saattir kapalı olduğunu söyledi. Sarıbal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda otoyolun Susurluk’tan İzmir’e gidiş yönünün sabah saat 04.00’ten beri kapalı olduğunu aktardı.

“Milyonlarca lira akıtılan, o çok övündükleri yol çökmüş ve kapanmış. Aynı manzara 23-24 Ocak tarihinde de yaşanmıştı” diyen Sarıbal, yurttaşların zor anlar yaşadığını da aktardı.

Sarıbal açıklamasının devamında, “Ne gelen ne giden var! Araçların yakıtları bitiyor.  Yüzlerce insan açlık ve soğukla boğuşuyor. Ne Kızılay, ne AFAD, ne Karayolları… Hâlâ yardıma giden yok. Bu eziyet ne zaman bitecek! Vatandaşa kim yardım edecek!” şeklinde isyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir