Azmin zaferi… Nuran Zincircioğlu, Uluslararası Doğu Ödüllerine layık görüldü!

Azmin Zafer…

Nuran Zincircioğlu, Uluslararası Doğu Ödüllerine layık görüldü! İlk defa yapılan Uluslararası Doğu Ödülleri töreni, insanlığın ilk yerleşim merkezi olan Göbeklitepe’nin de bulunduğu Şanlıurfa’da düzenlendi.

Bölgenin en başarılı insanlarına verilen Uluslararası Doğu Ödülleri, kendi alanında başarılı ve uzman olan Aile Danışmanı ve Bilinçaltı uzmanı Nuran Zincircioğlu’na verildi. İlk kez yapılan Uluslararası Doğu Ödülleri muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen ödül törenine birçok siyasetçi, manken, sanat ve cemiyet camiasının önemli isimleri katıldı. Doğu ve Güneydoğulu iş adamları ile üst düzey bürokratlarının akın ettiği tören oldukça ilgi gördü.

Kendi alanında bölgenin en başarılı insanlarına verilen ödüller, oldukça ilginç ve başarılı bir isme daha verildi. Önce Şanlıurfa’da, sonra da yurt çapında yaptığı ‘Aile danışmanlığı ve bilinçaltı eğitimi’ ve çok yönlü çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Nuran Zincircioğlu’da ödüle layık görüldü.

Aile Danışmanı Zincircioğlu, özellikle modern hayat, stres ve iş yoğunluğunun getirdiği bireysel ve ailevi sorunlara yönelik yaptığı psişik ve metapsişik çalışmaları ile Türkiye’nin en dikkat çeken isimlerinden biri.
Aile danışmanlığı alanında aldığı üstün başarı ödülünü bir motivasyon aracı olarak gördüğünü belirten Nuran Zincircioğlu: “Ödüller ve plaketler, çalışan, üreten ve yeni çözüm yolları bulan insanlar için iyi bir motivasyon aracıdır. Ama beni daha çok motive eden vaha da yeni çözümler, yöntemler ve metotlar üretmeye iten, danışanlarımdan yüzde 100’e yakın aldığım sonuçlardır. Toplumun temel taşı olan ve ciddi sarsıntılar geçiren aileyi bu sarsıntıdan kurtarıp aile bireylerinin birbirlerini fark etmesi ve birbirlerinin değerlerini görmelerini sağlamak, kendi hayatının başrolünün dümenini kontrol etmesini fark ettirmek, danışanlarımın mutlu ve huzurlu bir yaşam kurmalarını görmek bizleri bir başka motive ve mutlu ediyor. Seküler yaşam tarzından tutun, muhafazakâr kesime kadar toplumumuzun önde gelen sima ve ailelerinden bireylerine kadar her kesimden danışanlarımla birlikte elde ettiğimiz başarıya verilen ödüldür bu benim için. Bu sadece benim değil, aynı zamanda danışanlarıma da verilen bir ödüldür.”

Nuran Zincircioğlu kimdir?

Yurt içi ve dışından olmak üzere bu alanda uluslararası geçerliliği olan 150’nin üzerinde duayen hocalardan profesyonel eğitim almıştır. Yaşadıklarımızın bilinçaltı düşüncelerden, çocukluk ve karmadan kaynaklı olduğunu, eğer çözümleme olmazsa tekrar tekrar yaşanılacağını belirten Nuran Zincircioğlu olayların kaynağına giderek değişimi sağlıyor. Bunun yanı sıra Brussels Capıtal Üniversitesi “Psikoloji Lisans” öğrenimini de tamamlayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde “Aile Danışmanlığı” Adnan Menderes Üniversitesi’nde “Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini“ bitirdikten sonra şimdi de BCÜ üniversitesinde “Klinik Psikoloji” eğitimine devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir